cdVet Naturprodukte Polska
tel.: 694 801 192 
e-mail: biuro@cdvet.pl 
www.cdvet.pl
www.sklep.cdvet.pl 

Wapń

 

 Spożycie wapnia stanowi bardzo ważny element surowej diety. Bardzo ważne jest zatem aby podawać surowe kości. Nie każdy pies lub kot może lub chce jeść kości. W takiej sytuacji niezbędne jest podawanie suplementów bogatych w wapń. Oczywiście należy wybrać suplementy naturalne takie, które będą współgrały z dietą BARF. 

 


Fit-BARF Eierschalenpulver
Zawiera  37,1% wapnia.

Dzienne zapotrzebowanie na wapń wynosi około 50-90 mg Ca/kg masy ciała. Suki w ciąży, suki karmiące oraz szczenięta w okresie wzrostu wymagają 180 mg Ca/kg masy ciała. Fit-BARF Eierschalenpulver – naturalne skorupki jaj w proszku – stanowią doskonałe źródło wapnia i nadają się jako dodatek do codziennej diety psów i kotów.

Skład: 100% mielone skorypy jaj BIO.


 

 


Fit-BARF Algenkalk

Zawiera 30,3% wapnia.

Algi czerwone (Lithothamnium calcareum) zawdzięczają swoje unikalne właściwości rekordowej zawartości organicznego wapnia i magnezu oraz pierwiastków śladowych, witamin, nasyconych i nienasyconych kwasów tłuszczowych Omega 3. To sprawia, że doskonale pokrywa zapotrzebowanie na wapń w diecie BARF oraz równoważy nadmierną ilość fosforu.

 

 

Skład: 100% algi czerwone ((Lithothamnium calcareum).

 

 


 

Fit-BARF Mineral 

Zawiera 24,4% wapnia.

Minerały i pierwiastki śladowe są podstawowymi elementami budowy ciała. Zwłaszcza spożywanie wapnia odgrywa bardzo ważną rolę w żywieniu surowym mięsem. Odpowiednią podaż tego pierwiastka można zapewnić dodając do diety kości. Niestety nie każdy pies i kot może lub chce jeść kości. Ze względu na dużą zawartość mielonych skorupek jaj Fit-BARF Mineral stanowi cenne źródło wapnia w codziennej diecie.

Skład: mielone skorupki jaj, algi morskie, algi, drożdże piwne, kiełki słodowe, ekstrakt z pestek winogron.