cdVet Naturprodukte Polska
tel.: 694 801 192 
e-mail: biuro@cdvet.pl 
www.cdvet.pl
www.sklep.cdvet.pl 

Jelita - centrum dobrostanu

Jelita często traktowane są jako zwykły narząd trawienny, który jest odpowiedzialny za wchłanianie pokarmu i wydalanie pozostałości. Tymczasem po bliższym przyjrzeniu się roli jaką odgrywają w organizmie okazuje się, iż stanowią bardzo ważne i doskonale zintegrowane z nim „centrum dobrostanu”.

Ogólny stan zdrowia organizmu zwierząt rozpoczyna się właśnie tam – w jelitach. Około 80% całego układu odpornościowego uzależnione jest od stanu jelit.

Nieprawidłowe żywienie konwencjonalnymi karmami zawierającymi syntetyczne dodatki (chemiczne konserwanty, syntetyczne witaminy, substancje zapachowo smakowe, denaturyzowane białko, cukier), stosowanie antybiotyków i innych leków syntetycznych zatyka kosmki jelitowe i silnie ogranicza funkcje metaboliczne organizmu oraz przyswajalność witamin.

W rezultacie, zanieczyszczenia i toksyny przedostają się przez ścianę jelita, kosmki jelitowe oraz z krwią do takich narządów jak wątroba i nerki. Cały organizm zostaje obciążony, zatruty i nie jest zdolny wystarczająco wchłaniać i przetwarzać witaminy, składniki odżywcze.

Zwierzę reaguje zaburzeniami skóry, zaburzeniami metabolicznymi, niestrawnością, utratą energii, alergią, a nawet ciężkimi chorobami.

 

„Śmierć siedzi w jelitach ; złe trawienie jest źródłem wielkiego zła”
HIPPOKRATES, 400 v. CHR. 

 

 

3 etapy oczyszczania jelit:

1. cdVet Darm Rein 

Naturalne składniki preparatu cdVet Darm Rein takie jak: ocet owocowy, sok z buraków, ekstrakt sfermentowanych zbóż, miłorząb, oregano i tymianek pobudzają i delikatnie wspierają oczyszczanie jelita ze szkodliwych substancji oraz przynoszą równowagę kwasowo-zasadową.

Kuracja u psów (cdVet Darm Rein) powinna trwać 30 dni.

Kuracja u kotów (cdVet Darm Rein Pulver) powinna trwać 14 dni.

 

2. cdVet Toxisan

Aby całkowicie oczyścić organizm ze szkodliwych bakterii, grzybów I toksyn chorobotwórczych należy również odpowiednio zadbać o organy detoksykacji. Wątroba i nerki pełniąc funkcje detoksykacyjne w organizmie wykonują bardzo dużą pracę.

Jeśli dodatkowo są obciążone nadmiernymi toksynami z jelit zaczynają działać mniej wydajnie. Naturalne komponenty jak: ostropest, miłorząb, pokrzywa, brzoza, nawłoć, nagietek i dzikie zioła wspierają pracę wątroby i nerek (narządów detoksykacji) i oczyszczają je z toksyn.

8-tygodniową kurację cdVet Toxisan należy rozpocząć bezpośrednio po zakończeniu kuracji cdVet DarmRein.

 

3. cdVet DarmAktiv / Fit-BARF DarmFlora

Podczas prawidłowej detoksykacji należy dostarczyć do organizmu dobre bakterie, które zapewnią odbudowę I utrzymanie prawidłowej flory bakteryjnej jelit. Naturalne ekstrakty sfermentowanych dzikich ziół i przypraw odbudowują prawidłową florę bakteryjną jelit i wspomagają ich pracę zapewniając lepsze wchłanianie witamin i składników odżywczych.

Podawanie cdVet DarmAktiv /  Fit-BARF DarmFlora należy rozpocząć jednocześnie z cdVet Toxisan

Kuracja powinna trwać 4-6 tygodni.