Dodatki paszowe/Suplementy diety
Początki diety BARF są trudne? Nie jesteś pewien czy Twój pies i kot ma wszystko to czego potrzebuje?
Z naturalnymi produktami Fit-BARF specjalnie skomponowanymi dla zwierząt będących na diecie BARF możesz być pewien że Twój pupil otrzyma wszystko to, czego potrzebuje.
W serii Fit-BARF znajdziesz starannie przygotowane mieszanki ziołowe, jak również jednoproduktowe preparaty, które odpowiadają indywidualnym potrzebom psów i kotów będących na diecie BARF oraz właścicielom, którzy chcieliby z dokładnością co do grama w codziennej diecie podawać swoim zwierzętom niezbędne składniki.
Świerze mięso i nieoczyszczone żołądki? - o tak!
Przodkowie naszych psów – wilki – zjadają nawet narządy trawienne swojej zdobyczy. Zawierają one wszystkie mikroorganizmy niezbędne do prawidłowego funkcjonowania flory jelitowej. Nie zawsze mamy możliwość podania naszemu zwierzęciu świeżych żołądków czy żwaczy. Z kolei mrożone nie zawierają wszystkich cennych bakterii i enzymów, ponieważ uległy one zniszczeniu w procesie mrożenia. Sfermentowane zioła i przyprawy stanowią doskonałą kompensatę tego niedoboru.
Energia
Energia to nie tylko wydajność pochodząca z tłuszczu i węglowodanów, to również witalność w sensie energii życiowej.
Kiełki pszenicy są nazwane symbolem kiełkującego życia, ze względu na ogromną siłę bioenergetyczną jaką dostarczają organizmowi. Mają korzystny wpływ na układ odpornościowy, budowę fizyczną oraz na wzmocnienie całego organizmu. Fit-BARF Vital wzmacnia również wydolność organizmu podczas wzmożonego wysiłku i dużego obciążenia (np.: stres).
Wapń
Spożycie wapnia stanowi bardzo ważny element surowej diety. Bardzo ważne jest zatem aby podawać surowe kości. Nie każdy pies lub kot może lub chce jeść kości. W takiej sytuacji niezbędne jest podawanie suplementów bogatych w wapń.
Oczyszczanie jelit
Jelita to "centrum dobrostanu" psów i kotów. Poznaj 3 etapy oczyszczania jelit z czynników chorobotwórczych.
Kwasy tłuszczowe Omega - 3
Tłoczone na zimno oleje, a zwłaszcza nienasycone kwasy tłuszczowe odgrywają bardzo ważną rolę w diecie psów. Organizm psa nie jest zdolny do samodzielnego wytwarzania nienasyconych kwasach tłuszczowych dlatego należy dodatkowo dostarczać je z pożywieniem.