cdVet Naturprodukte Polska
tel.: 694 801 192 
e-mail: biuro@cdvet.pl 
www.cdvet.pl
www.sklep.cdvet.pl 

Czy koty tez mogą jeść surowe mięso?

 

Kot jest zwierzęciem całkowicie mięsożernym.

Żyjąc na wolności zjada upolowane przez siebie ofiary (ptaki, małe gryzonie, owady) w całości razem z wnętrznościami , a do tego jaja ptaków. Surowe pożywienie zawiera niezbędne dla funkcjonowania jego organizmu świeże składniki pokarmowe, witaminy, minerały i kwasy tłuszczowe. W diecie tej nie występują sztuczne dodatki, barwniki ani konserwanty. Nie ma w niej też zbóż, które nie są naturalnym pokarmem dla kota, a mogą prowadzić do wielu schorzeń i zaburzeń funkcjonowania różnych układów.

A zatem surowe mięso wraz z kośćmi i podrobami, jaja oraz ryby zawierają świeże, niezbędne dla organizmu kota enzymy, przeciwutleniacze i bakterie, które potrzebne są kotu, aby mógł prawidłowo funkcjonować. Szczególnie ważnych dla kotów aminokwasów: tauryny, argininy, metioniny i cysteiny też nie brakuje w pożywieniu zdobywanym na wolności. Ich naturalnym źródłem są też np.: owoce morza, krewetki; tuńczyk, chude mięso, serca, wątroby, drób i jaja.

Ważne jest również, że koty pobierają bilans płynów poprzez odżywianie- piją mało - dlatego ich pożywienie powinno być wilgotne.

 

Pomocna wskazówka dla właścicieli kotów:

Fit-BARF Grünlippmuschel - nowozelandzkie małże zielone –  zawierają naturalną taurynę 

Tauryna jest bardzo istotnym składnikiem pożywienia dla kotów. Ważne jest dodatkowe suplementowanie tauryną, ponieważ organizm kota nie jest w stanie jej sam wytworzyć, a ilość dostarczana z pożywieniem może nie być wystarczająca. W naturalnym środowisku koty pobierają taurynę zjadając myszy.

Fit-BARF Grünlippmuschel z zielonych małż nowozelandzkich (2,4 g tauryny w 100 g).